| 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 |
Obletnica blagoslovitve
nedelja, 08.08.2021

Po mnogih težavah so leta 1951 v Odrancih postavili zasilno leseno cerkev, ki jo je v nedeljo, 12. avgusta 1951, blagoslovil stolni kanonik iz Maribora dr. Alojzij Ostrc. Cerkev je bila vsa iz lesa, le krita je bila z opečno kritino. V notranjosti ni bilo sedežev, ampak so vsi ljudje ves čas bogoslužja stali. V naslednjih letih so cerkev še dodatno opremili in šele po sedemnajstih letih so lahko postavili zidano, sedanjo cerkev.
Na obletnico blagoslovitve smo se spomnili prizadevanja odranskih vernikov, da bi si zgradili svetišče in se zahvalili za vse ljudi, ki so cerkev gradili in se v njej zbirali. Ogledali smo si fotografije ter predmete iz stare cerkve, ki so še ohranjeni. Na staro cerkev je spominjala tudi slika Svete Trojice, ki jo je naslikal slikar Lojze Perko in zdaj krasi veroučno učilnico.








