"Vprašanje naše molitve je osnovno vprašanje. Od tega je odvisna vera in nevera." B. sl. Alojzij Kozar

Priprava na misijon

Priprava na sv. misijon

Vabljeni k molitvi za dobro pripravo na sveti misijon!

Prva prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za otroke iz naših družin. Pomagaj jim spoznati lepoto vere.

Druga prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za mlade iz naših družin. Pomagaj jim spoznati lepoto in moč tvojega evangelija.

Tretja prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za naše družine. Naj odkrivajo lepoto družinskega življenja in sprejemajo pomoč, ki jim jo ti ponujaš.

Četrta prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za ostarele in bolne iz naših družin. Naj zmorejo nositi svoja bremena in darovati trpljenje za rast vere med nami.

Peta prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za nove duhovne poklice. Okrepi fante in dekleta iz naših družin, ki jih kličeš v svojo službo, da se ti bodo zmogli odzvati.

Šesta prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za starše, da bi v sebi ohranjali luč vere in jo predajali mlademu rodu.

Sedma prošnja: Gospod, v pripravi na sveti misijon te prosimo za vse odranske vernike, da bi ob zgledu in priprošnji Božjega služabnika Alojzija Kozarja rastli in zoreli v veri.

Vsakodnevna molitev v času priprave na misijon:

- v januarju 2018: Očenaš

- v februarju: Zdrava Marija

- v marcu: Sveti angel

- v aprilu: Tebe ljubim Stvarnik moj

- v maju: O, Gospa moja

- v juniju: Pridi Sveti Duh

- v juliju in avgustu: O Jezus blagoslovi me

- v septembru: Tebe ljubim, Stvarnik moj

- v oktobru: Zadrava Marija

- v novembru: Očenaš (in dodamo) Gospod, daj vsem rajnim večni mir in pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

- v decembru: Sveti angel

V času pripave na sv. misijon križev pot v župnijski cerkvi v postnem času vodijo skupine

Več o sv. misijonu v župnijskem Listu neuničljivega upanja.

torek, 22.02.2022 - sreda, 31.12.2025