Praznik Svete Trojice

nedelja, 16.06.2019

Praznik Svete Trojice je obogatil nadškof dr. Marjan Turnšek, ki je daroval sveto mašo in nagovoril zbrane. Svoje misli je osredinil ob geslu župnijskega misijona V nebo. Poudaril je, da je nebo med nami, tam, kjer je Bog, in da v nebo lahko pridemo samo po ljubezni. Nadškofa je v imenu ŽPS in vse župnije pozdravila Klavdija Dominko. Pri bogoslužju so sodelovali pevci zbora Neuničljivo upanje pod vodstvom Nuše Zadravec, ministranti, bralci, učenci 3. razreda in drugi. Navzoče so bile tudi Šolske sestre Kristusa Kralja, ki bodo 29. junija vodile oratorij ob zadnji etapi župnijskega misijona. Med sveto mašo je Jan po zakramentu svetega krsta postal Božji otrok. Ob koncu svete maše se je župnik zahvalil nadškofu, ministranti pa so mu izročili duhovno bogastvo župnije Odranci: knjige Božjega služabnika Alojzija Kozarja, misijonski križ in Kozarjevo srebrnino. Slovesnost se je končala ob grobu Božjega služabnika Alojzija Kozarja z molitvijo za njegovo beatifikacijo in s pesmijo V nebesih sem doma.
Foto: Stanko Skledar