6. župnijski misijon - 4 a

sobota, 27.04.2019

Ob 6. župnijskem misijonu je sveto mašo zjutraj ob osmih daroval lazarist dr. Stanko Gerjolj, profesor na Teološki fakulteti v Ljubljani. Ob svetopisemski zgodbi o Jakobu in njegovi ženitvi je spregovoril o nas, ki smo lahko podobi Raheli ali Lei, lahko imamo lep ali manj lep obraz, odvisno od naše notranjosti, od naše dobrote ali pomanjkanja dobrote. Pri sveti maši so sodelovali pevci Kozarjevega zbora, učenci 9. razreda s prošnjami in drugi. Po maši je bilo srečanje pri Mertikovem križu, kjer smo se seznanili s sporočilom tega verskega znamenja, ki je bilo postavljeno leta 1916, prisluhnili smo pesmi o tem križu in nato je dr. Stanko Gerjolj to obnovljeno znamenje blagoslovil. Člani družine Zadravec in gospodinje iz Jugovske ulice, ulice Štefana Kovača, Mlinske, Gajske in naselja Gredice so nato pripravile domače dobrote, da se je prijetno druženje še kar nekaj časa nadaljevalo.
Popoldne so sestre Hčere Marije Pomočnice iz Murske Sobote, s. Majda in s. Katja, pripravile srečanja za veroučence. V teh skupinah so jim predstavile vzornike otrok in mladih ter jim omogočile ustvarjalno sodelovanje.
Sedmi misijonski dan je minil v znamenju priprave na 20. obletnico smrti Božjega služabnika Alojzija Kozarja.

Foto: Stanko Skledar, Klavdija Dominko