?Kristus je usmiljen in te išče. Ne beži pred njim.? B. sl. Alojzij Kozar

6. župnijski misijon - 3 a

sobota, 30.03.2019

Sveto mašo je zjutraj ob osmih daroval frančiškan p. Janez Papa, ki je v pridigi spregovoril o naši poti v nebo. Ob evangeljskem odlomku o farizeju in cestninarju je razmišljal o našem odnosu do Boga, o naši drži, ki bi naj bila v preprostosti in ponižnosti. S tem si zagotovimo vstopnico za nebesa. Ta pot je strma in težka, a je vredna truda, saj nam Jezus zagotavlja večno srečo v nebeški domovini.
Misijonarja je pozdravila članica ŽPS Terezija Zver, zahvalo pa je izrekla članica ŽPS Monika Kreslin. Sodelovali so še ministranti, bralka Božje besede in drugi. Prošnje so izrekli učenci 4. razreda, s petjem pa so sodelovali člani mladinskega zbora pod vodstvom Helene Vrbnjak.
Po sveti maši je bilo kulturno in duhovno srečanje pri Ferenčakovem križu, kjer so pevci Kozarjevega zbora zapeli ljudsko pesem o križu, pevci mladinskega zbora pa ob zvokih harmonike, na katero je zaigral Jože Šebjanič, priložnostno pesem o Ferenčakovem križu. Križ in tiste, ki so ga postavili ter zanj skrbeli, je predstavil Stanko Ferenčak, ki z družino sedaj skrbi za ta križ. Po blagoslovu križa, ki ga je opravil p. Janez Papa, je sledilo druženje ob dobrotah, ki so jih pripravili verniki iz Ravenske ulice, iz Vezne, Vrtne, Cvetne, Ribiške in ulice Ob Črncu.
Foto: Stanko Skledar in Klavdija Dominko