"Kdor je bil kdaj hudo lačen - ima sočutje z lačnimi. Bolnik najbolj razume bolnika. Trpini so najbolj velikodušni. Ubogi najbolj radodarni." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024

Priprava na 25. obletnico - 2

nedelja, 14.04.2024

Tri aprilske nedelje poteka duhovna priprava na 25. obletnico smrti Božjega služabnika Alojzija Kozarja. Drugi gost je bil dr. Andrej Pirš, postulator postopka za kanonizacijo Božjega služabnika Antona Strleta. Njega in vse zbrane je v imenu Župnije Odranci v začetku svete maše pozdravila postulatorka Klavdija Dominko. Spomnila je, da obhajamo duhovno pripravo pod geslom Prijatelj mladih, kar je bil Božji služabnik Alojzij Kozar, in je to pokazal v skrbi za bogoslužje, ko je na različne načine vključeval tudi otroke in mlade. To so potem potrdili učenci posameznih razredov, ki so izrekli prošnje in prinesli spominske darove (kopijo pridige ob prvem svetem obhajilu leta 1981, zapis iz oznanilne knjige o pripravi na birmo, seznam pevcev otroškega zbora iz leta 1983, seznam ministrantov iz leta 1984, obrednik Maše z otroci, njegove šmarnice Znamenja in drugo). S petjem so to potrdili tudi pevci otroško-mladinskega zbora, ki so ob zboru Neuničljivo upanje sodelovali pri bogoslužju. Vse zbrane je v pridigi nagovoril dr. Andrej Pirš in spomnil na posebno čast in privilegij, da je med nami živel Božji služabnik Alojzij Kozar, ki je gradil župnijsko cerkev in oznanjal evangelij, in je tudi zdaj med nami. Prav pa je, da smo tudi mi z njim, da se mu priporočamo in skušamo posnemati njegove kreposti. Predstavil je tudi Božjega služabnika Antona Strleta, ki se je posebej izkazal kot profesor v skrbi za oblikovanje novih duhovnikov, in kot zavzet spovednik, ki se je zavedal velikega pomena tega zakramenta, zato ga je tudi redno delil.
Med sveto mašo je zakrament krsta prejela prva Ajda iz župnije Odranci. Staršem je ob tem dogodku čestitala tudi zastopnica Župnijske karitas. Pred blagoslovom je župnik izrekel zahvalo dr. Andreju Piršu, člana ŽPS sta mu izročila trilogijo V nebo, zapis o Božjem služabniku Alojziju Kozarju ter Kozarjevo srebrnino, birmanka pa mu je izročila album Prijatelj mladih. Molitveni shod se je končal ob grobu Božjega služabnika Alojzija Kozarja z molitvijo za njegovo beatifikacijo in s pesmijo, ki govori, da smo vsi v nebesih doma.
Foto: Klavdija Dominko

torek, 22.02.2022 - sreda, 31.12.2025